JONGENSSCHOOL

3. VASTBENOEMDE LEERKRACHTEN AAN DE JONGENSSCHOOL SINDS 1908.

 

Naam en voorn.

Geb.pl. + Jaar

Indienst

Uitdienst

Voetnoot

Cuypers Lodewijk

Meerhout 1866

01/02/1908

31/10/1923 schoolhoofd

Van Zeir Jozef

Vorst 1894

25/09/1917

31/06/1919    

(1)

Daniels Pieter-Jozef

Olen 1894

01/09/1919

21/01/1921

(2)

Das Jan-Jozef

Meerhout 1898

01/12/1920

30/11/1921 3e klas 

(3)

Verlinden Coletha

Veerle 1899

21/01/1921

31/08/1921  

(4)

Van Genechten Gerarda

Meerhout 1904

31/08/1921

01/09/1921

(5)

Broeckx Bertha

Meerhout 1894

01/12/1921

27/02/1923

(6)

Van Lommel Regina

Olen 1896

27/02/1923

30/09/1924

(7)

Das Jan-Jozef

Meerhout 1898

01/11/1923

30/12/1955 schoolhoofd

(8)

Moelants Josepha

Hoogstraten 1897

01/09/1921

30/11/1935

(9)

Binnemans Karel

Geel 1902

01/10/1924

01/08/1953 4e klas

(10)

Cools Frans

Geel 1906

30/09/1927

31/10/1964 schoolhoofd 

(11)

Smolders Jules

St.Margriet-Houtem 1913

01/01/1936

31/12/1969 schoolhoofd

(12)

Herbots Gerard

Halle-Boeienhoven 1913

01/01/1937

30/09/1937

Herbots Jozef

Halle-Boeienhoven 1914

15/03/1937

17/10/1943 5e klas

Aerts Alfons

Eindhout 1920

02/09/1940

31/12/1977 6e klas

(13)

Cools Louis

Eindhout 1923

01/09/1943

31/12/1978

Loffens Martin

Eindhout 1925

04/01/1956

31/08/1983 schoolhoofd

(14)

Sels Jan-Alfons

Eindhout 1923

01/10/1960

31/08/1981

(15)

Verbraecken Ludo

Geel 1946

08/10/1966

schoolhoofd

(16)

Voet Willy

Geel 1950

30/09/1969

schoolhoofd

Voet Herman

Geel 1953

01/09/1974

Peeters Micheline

Geel 1957

01/09/1978

Verdonck Jozef

Turnhout 1958

01/09/1981

Op 01/09/2002 vond de fusie plaats tussen de Vrije Basisschool en de Gemeentelijke Basisschool.

Vandoninck Magda

Geel 1954

01/09/2002

Jacobs Rita

Diest 1951

01/09/2002

kleuterleidster

Helsen Lutgard

Geel 1957

01/09/2002

Cools Mieke

Geel 1957

01/09/2002

bijzondere leerkracht in het lager onderwijs

Hendrickx Ingrid

Geel 1960

01/09/2002

kleuterleidster

Bourbon Diane

Geel 1966

01/09/2002

Bries Annita

Geel 1961

01/09/2002

31/08/2003 secretaresse

(17)

Vandenbempt Willy

Leuven 1950

01/09/2002

directeur

Wie kan mij informatie bezorgen over de leerkrachten na 1983. E-mail : info@eindhout.net

VOETNOTEN

(1) Hij nam ontslag omdat hij was benoemd tot onderwijzer in de "Staatsweldadigheidsschool" te Mol.

(2) Hij behaalde zijn diploma aan de normaalschool te Mechelen in 1914. Hij huwde te Kensington (Engeland) met Maria MariŽn (į Booischot 04/12/1898). Na de oorlog vestigde hij zich te Antwerpen in de Hoogstraat waar hij woonde toen hij naar Eindhout kwam. In 1921 verhuisde hij naar Molenbeek. Daniels Pieter-Jozef verving Van Zeir.

(3) Das Jozef behaalde op 31 juli 1920 zijn diploma aan de normaalschool van Mechelen. In 1921 werd hij onderwijzer in zijn geboorteplaats Meerhout.

(4) Coletha Verlinden behaalde het diploma van onderwijzeres voor de middenjury te Brussel op 16 augustus 1918. In augustus 1921 vertrok ze naar Veerle. Zij verving Daniels Pieter-Jozef.

(5) Van Genechten behaalde haar diploma te Herentals op 30 juli 1921. Zij verving Verlinden Coletha.

(6) Bertha Broeckx werd gediplomeerd te Turnhout in de normaalschool van het H. Graf op 25 augustus 1919. Zij verving Das Jozef die naar Zittaart ging.

(7) Regina Van Lommel haalde haar diploma aan de normaalschool te Herentals. Zij verving Broeckx Bertha.

(8) Das Jozef keerde terug van Meerhout-Zittaart en werd schoolhoofd ter vervanging van Cuypers Louis die op pensioen ging.

(9) In 1935 ging Moelants Josepha op pensioen. Vanaf 1931 was ze bijna onophoudend ziek geweest. Zij verving Van Genechten Gerarda.

(10) Karel Binnemans haalde zijn diploma te Brussel-Nieuwland op 15 juli 1924. Hij kwam in Eindhout ter vervanging van Van Lommel Regina. Hij overleed schielijk op 02/08/1953.

(11) Cools Frans volgde op 31/12/1955 Das Jozef op als schoolhoofd.

(12) Smolders Juul volgde Moelants Josepha op die gepensioneerd werd. Op 01/11/1964 volgde hij Cools Frans op als schoolhoofd.

(13) Aerts Alfons werd schoolhoofd benoemd op 27/03/1970 ter vervanging van Smolders Juul die op pensioen werd gesteld.

(14) Martin Loffens werd op 30 december 1955 tijdelijk klastitularis ter vervanging van klastitularis Das Jozef die op pensioen ging. Op 28/03/1956 werd hij vast benoemd. Op 01/03/1977 werd hij benoemd als schoolhoofd ter vervanging van Aerts Alfons die gepensioneerd werd.

(15) Sels Alfons werd op 01/10/1960 tijdelijk en op 25/02/1961 definitief tot onderwijzer benoemd ter vervanging van Cools Frans. Op 01/09/1981 ging hij op pensioen.

(16) Ludo Verbraecken werd op 01/09/1983 benoemd tot schoolhoofd ter vervanging van Loffens Martin die met pensioen ging.

(17) Bries Annita ging vanaf 01/09/2003 als secretaresse werken in de Vrije Basisscholen van Gestel en Zittaart te Meerhout.

De leerkrachten van de meisjesschool

Menu